Mámin den

Máma svůj den začíná přebalením plné dětské plenky. V tom lepším případě. V tom horším – když plena plná není, poklad co by v ní měl být zaručeně skončí na jejím triku.

Ranní kávu dopíjí v poledne a na dně hrnku nachází autíčko, dřevěného koníčka nebo svou gumičku do vlasů, kterou si tam její dítě schovalo.

Když se chystá vyrazit na nákup, neobejde se to bez totálního chaosu, nahánění napůl oblečeného dítěte s nadšením pobíhajícího po bytě s objevenou hračkou, která ho předním absolutně nezajímala. Nakonec ale vše dobře dopadne a totálně zpocená, rozcuchaná máma odchází z bytu s taškami v podpaží, odpadkovým košem v ruce a dítětem přes rameno.

Po obědě má konečně chvilku pohody. Takže může v klidu setřít zbytky dětského oběda z podlahy, židličky a stěny, uklidit v kuchyni, pověsit vyprané prádlo, uklidit čisté nádobí, namazat si chleba s máslem místo oběda a uvařit si kávu. Sednout si, kousnout do chleba, upít kávu.. A jít pro dítě, které už je vzhůru a snaží se s jekotem protáhnout mezi šprušlemi své postýlky.

Odpolední aktivity probíhají doma protože venku samozřejmě prší. Takže se máma snaží spojit příjemné s užitečným a formou hry učí své dítě vrátit zpátky do misky vysypané ovoce. A hurá!! Povedlo se! A zase vysypat. Jo aha a ještě i rozšlapat a rozpatlat.. No nic, dítko se naučí i vytírat. 

Po večerním koupání není zcela jisté, kdo se vlastně koupal. Dítě totiž objevilo sprchovou hadici a máma nebyla dost pohotová. 

Dítě už sladce spí a máma večeří celodenní zbytky a cuchánky, které její děťátko už nechtělo, poválelo po zemi, vyhrabalo z hracího domečku a vrátilo zpět na svůj talířek (což se skvěle naučilo dopoledne). Některá sousta tím pádem nemusí být zrovna úplně fresh.

Máma má ,,volno”. Může uklidit kuchyň po večeři, rozházené hračky v obýváku, drobky z gauče a vydrhnout podlahu počmáranou pastelkami.

Nakonec se s povzdechem rozhlédne po uklizeném bytě, velice opatrně přikryjte své sladce spící děťátko a jde spát. Samozřejmě s myšlenkou na druhé – jestli by babička nebo teta neměla zítra chuť povozit si kočárek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *