Když se zeptáš..

Věnováno všem maminkám a rodinám nemocných dětí ❤️

Jestli vím, co je bolest? Odpovím ano. Přivedla jsem na svět dítě. A bolest, kterou jsem při tom cítila, se nedá srovnat s bolestí, kterou teď nosím ve svém srdci a duši.

Jestli vím, co je bezmoc? Odpovím ano. Sedím ve tmě nemocničního pokoje, dívám se do postýlky, kde leží mé děťátko a dala bych vše na světě, abych své zdraví mohla věnovat jemu.

Jestli vím, co je šílenství? Odpovím ano. Šílím při každé slze, které mé dítě prolevá, když ho něco bolí. 

Jestli vím, co je to být na dně? Odpovím ano. Na venek se tvářit, že je vše v pořádku a usmívat se na své děťátko, ujišťovat ho i sebe, že to bude dobré. A v hlavě křičet o pomoc a o zázrak, který nepřichází.

Jestli vím, co je být unavená? Odpovím ano. Jídlo mi nechutná, spánek nepřichází a mé tělo už zvládá jen tak tak pečovat o své nemocné dítě.

Jestli vím, co je vnitřní síla? Odpovím ano. Když se podívám, co už máme za sebou, co jsme vše zvládli a zvládáme každý den. 

Jestli vím, co chci? Odpovím ano. Chci už totiž jen jedno jediné. Aby mé dítě bylo zdravé. 

Jestli vím, na čem záleží? Odpovím ano. Záleží jen na zdraví. Pokud má tvé dítě, ty a tví blízcí zdraví, můžeš mít vše na světě. 

Jestli vím, co jsem schopna obětovat? Odpovím ano. Pro své dítě obětuji celé své já a vše co mám.

Jestli vím, co je život? Odpovím ano. Vím, jak je křehký a vzácný. A jak se dokáže v jednom okamžiku otočit vzhůru nohama. 

Každá máma, která pečuje o své těžce nemocné děťátko, tohle všechno ví. Buďme jí oporou. Tahle máma – bojovnice, si to opravdu zaslouží. Jestli můžeme, pomáhejme a přejme jejímu dítěti, jí a celé rodině hodně síly bojovat a zvítězit.. ❤️

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *