10 zákonů rodičovství

1. Čím uklizenější byt, tím špinavější hra – povedl se Vám dokonalý úklid i s dítětem v patách? Tak to si zasloužíte metál. Můžete však počítat s tím, že už během Vašeho snažení měl Váš potomek v hlavě pekelný plán, jak vše vrátit zase zpět do původního – chaotického stavu.

2. Čím méně času, tím neodkladnější záležitosti – Vaše dítě absolutně nezajímá, že za 10 minut máte být u doktora na prohlídce. Prohlížení právě objeveného pupíku, oblékání panenky nebo máchání medvídka v přesnídávce je prostě mnohem důležitější.

3. Čím větší zima, tím otravnější čepice – 30 stupňů ve stínu? Bez kulicha ani ránu. Ale jak je zima až praští, máma nedělá nic jiného, než že ohýbá svá záda pro čepici už minimálně padesátkrát vyhozenou z kočárku.

4. Čím unavenější máma, tím aktivnější dítě – člověk se až zamýšlí, jestli se hektolitr kávy, který jste už za den vypila, nějakým zázrakem nemohl teleportovat do Vašeho dítěte.

5. Čím hezčí počasí, tím plnější nos – konečně sluníčko a krásný den! Tak si ho pojďme užít! Jak jinak. S čajem a v posteli pod peřinou! Hurá!

6. Čím méně plenek, tím více bobečků – můžete mít zásobu plenek jako pro celé novorozenecké oddělení porodnice, ale když to na Vaše děťátko přijde v plné síle, stoprocentně stejně dojdou.

7. Čím hezčí oblečení, tím větší flek – setkání s kamarádkami, návštěva lékaře nebo rodinná sešlost? Vaše dokonale oblečené dítě bude mít na sobě už před začátkem sleziny zaručeně ten největší flek, jaký se mu kdy povedl vytvořit.

8. Čím šťastnější dítě, tím větší nepořádek – bordel v bytě, šťastné dítě. Víc k tomu není co dodat.

9. Čím očekávanější návštěva, tím více breku – těšíte se, až se se svým nejhodnějším andílkem pochlubíte příbuzným? Tak to je s největší pravděpodobností přivítá malý satánek. Ale jakmile se za nimi zaklapnou dveře, všechno bude zase při starém.

10. Čím větší romantika, tím více pláče – plánujete, že až večer uložíte děti ke spánku, tak si s partnerem vychutnáte klidnou večeři při svíčkách? Tak to budete nejspíš o hladu a navíc s Vámi v posteli skončí i Vaše mrzuté děti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *