10 máminých nejlepších kamarádek

1. Odsávačka  – a to jakákoliv! Nedá se nic dělat, mámino mléko i dětské soplíky prostě musí ven.

2. Podprsenka – co si budeme nalhávat. Když se staneš mámou, bez ní už nejspíš neuděláš ani krok. Navíc je to praktická schovka pro dudlík nebo věčně potřebný kapesník.

3. Kapesníky – vlhčené, suché, malé a velké. Na ruce, na tělo, na zadeček, na pusu a na máminy slzy z nervového vypětí.

4. Jídlo – hodně jídla. Protože když už prostě nevíš, dej svému dítěti kus žvance.

5. Lahve, lahvičky a dózičky – mlíčko, džusík, čajík, vodička, ovoce, křupky, keksíky a přesnídávky musí mít své místo. A v neposlední řadě sklenice na víno pro mámu na večer.

6. Taška – Čím větší a uspořádanější kapsičkami, tím lepší. No, stejně bude ve výsledku malá a obsah bude všude, jen ne v kapsičkách. 

7. Náplasti – protože dítě už v děloze nejspíš prošlo několika tréninky bojových sportů, budou se mámě hodit na škrábance, rozražený ret od neočekávaného berany duc a všechny možné oděrky způsobené kopanci těch malých, ale nečekaně silných nožiček.

8. Blok a tužka – mateřství je stav, ve kterém je máma někdy prostě mimo. Takže si nepotřebuje poznamenávat jen to, co je potřeba nakoupit. Na seznamu přibude i čištění zubů a použití řasenky na OBĚ oči.

9. Sluneční brýle – probdělá noc? Dřív byste její následky řešila make-upem. Na který teď však mnohdy není čas. No, pokud nejste máma z budoucnosti a líčení za Vás nezvládnou speciální brýle, budete se muset spokojit s těmi normálními. Rychlé a efektivní řešení je na světě.

10. Gumička do vlasů – věrná přítelkyně potřebná každý den! Díky ní budete mít ve vlasech méně křupek, bude jich více ochráněno před vytrhnutím a v případě nouze si s ní dítě chvilku i hezky pohraje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *