Nemusíš se stydět

Nemusíš se stydět za to, že se schováváš za kuchyňskou linkou, aby sis mohla v klidu sníst kousek čokolády.

Nemusíš se stydět za to, že ti někdy ujedou nervy a pak pláčeš potají v koupelně, protože ti je líto, že jsi křičela na své dítě. 

Nemusíš se stydět za to, že někdy nemáš svůj den a nevypadáš zrovna atraktivně a odpočatě jako maminka na titulní straně časopisu.

Nemusíš se stydět za to, že bys nejraději odjela někam daleko a byla úplně sama.

Nemusíš se stydět za to, že někdy nejsi vzor dokonalosti a neděláš věci podle tabulek.

Nemusíš se stydět za to, že máš doma někdy nepořádek a tvoje dítě má na oblečení pořádný flek a upatlanou pusu.

Nemusíš se stydět za to, že po celém dni už nemáš na nikoho a na nic náladu a jediná činnost, na kterou ti ještě zbývá energie je napustit si horkou vanu a nalít si sklenicí vína.

Nemusíš se stydět vůbec za nic. Kromě toho, že jsi máma, jsi taky lidská bytost se svými sny, touhami a potřebami. Vše co teď děláš se točí jen okolo tvého děťátka. Mnohdy potlačuješ sama sebe, protože na to už ti nezbývá čas a energie.

Proto se nestyď za své pocity a jednání. Pokud po těžkých minutách, hodinách nebo dnech přijde opět úsměv, je vše v naprostém pořádku.

Být někdy unavenou, vystresovanou a nešťastnou mámou není nic, za co by ses měla stydět. Tohle všechno k mateřství prostě také patří, protože mateřství je někdy pořádná dřina. Psychická i fyzická.

A pokud ti někdo dává pocit viny a kvůli němu o sobě pochybuješ, měl by se za to stydět hlavně on..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *