Teď, když jsi máma..

Než jsi byla mámou, byla jsi ráda za třpytivé náušnice na tvých uších. Teď, když jsi mámou, jsi vděčná za možnost slyšet krásný smích tvého děťátka.

Než jsi byla mámou, byla jsi ráda za své krásné oči s dlouhými řasami. Teď, když jsi mámou, jsi vděčná za to, že tvoje oči dobře vidí, aby sis mohla hodiny prohlížet své překrásné dítě. 

Než jsi byla mámou, byla jsi ráda za své plné rty a bílé zuby. Teď, když jsi mámou, jsi vděčná, že ti tvé zuby pomohou držet drobnosti, když jsou tvé ruce zaneprázdněné dítětem. A tvé rty? Ty mu mohou darovat tolik potřebný úsměv jeho maminky.

Než jsi byla mámou, byla jsi ráda za své ruce s perfektní manikůrou. Teď, když jsi mámou, jsi vděčná za to, že tvé ruce zesílily a dokážou nosit dítě tak dlouho, jak je potřeba. 

Než jsi byla mámou, byla jsi ráda za svoje dlouhé nohy. Teď, když si mámou, jsi vděčná za to, kolik dní a nocí vydrží nést tebe a tvé dítě, které máš v náruči.

Než jsi byla mámou, dívala ses do zrcadla a obdivovala jsi to, co se ti na tvém těle líbilo a zároveň jsi přemýšlela, jak vylepšit své nedokonalosti. Teď, když si mámou, už se tolik do zrcadla nedíváš. Jsi ale vděčná za to, že tvé tělo funguje a ty se můžeš díky tomu naplno věnovat svému děťátku. 

Když se z tebe stane máma, tak se ti v hlavě a v srdci pár věcí samo srovná a uvědomíš si, za co bys měla být opravdu vděčná. Mateřství ti sice dost vezme a některé věci musíš obětovat, ale zároveň ti toho mnohem víc dá a naučí. 

Proto nehleď na své nedokonalosti. Buď vděčná, kolik toho každý den zvládáš a buď na sebe pyšná. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *