Pírko

Až budeš mámou, můžeš si někdy připadat jako pírko ve větru. Pírko, které ztratilo bezpečí křídel a vzal si ho vítr. Někam ho žene, pohrává si s ním a houpe ho nahoru a dolů. Chvíli ho jen hezky hladí, čechrá jeho jemné chmýří a najednou ho strhne prudce dolů k chladné zemi, kde ho nechá jen tak ležet.

Až budeš mámou, už nic nebude jako dřív. Už nebudeš jen ty. Vše se otočí vzhůru nohama. Jednou budeš plakat štěstím a podruhé únavou a psychickým vyčerpáním. Jednou budeš tančit radostí nad prvním úsměvem a podruhé budeš s bolavým tělem celou noc nosit svoje plačící dítě na rukou. Jednou se uvidíš v zrcadle jak celá záříš a podruhé uvidíš, že tvoje tvář a tělo už nejsou jako dřív. 

Až budeš příště zoufalá, podívej se na nebe. Možná uvidíš pírko, které letí vysoko nad tvou hlavou. Sleduj ho a všimni si, že každá těžká cesta jednou skončí. A stejně tak, jako to bezbranné pírko unášené vichřicí, které tiše přistane na kočárek tvého děťátka, i ty nakonec všechny těžké chvíle překonáš. 

Jednou se tím pírkem stane i tvoje dítě. Opustí bezpečí křídel svého anděla jménem máma a odletí do světa. Proto si užívej každého dne kdy ho tvá křídla mohou chránit, zahřívat a pečovat o něj. 

Mateřství je nejkrásnější a jediné období ve tvém životě, které opravdově a upřímně naplní tvé srdce i duši radostí a štěstím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *