10 rozdílů mezi těhotenstvím a mateřstvím

1. Když jsi těhotná, tak se bojíš porodu. Když jsi máma tak už víš, že to horší přijde teprve po něm.

2. Když jsi těhotná, tak se ti špatně spí. Když jsi máma, tak už skoro nevíš, co je to spát.

3. Když jsi těhotná, tak nesmíš některá jídla a nápoje. Když jsi máma, tak je sice můžeš, ale jednodušší je o nich jen snít.

4. Když jsi těhotná, tak tě obtěžuje časté močení. Když jsi máma, tak je to pro tebe kouzelná chvíle, kdy si můžeš na okamžik jen tak sednout a dělat jen jednu věc.

5. Když jsi těhotná, tak s radostí nakupuješ výbavičku. Když jsi máma, tak pláčeš nad dalšími novými tepláčky, ze kterých tvoje dítě přes noc vyrostlo.

6. Když jsi těhotná, tak hrdě nosíš a ukazuješ své bříško. Když jsi máma, tak jsi vděčná za kočárek před tebou, který dokáže leccos zamaskovat.

7. Když jsi těhotná tak se těšíš, až konečně porodíš své děťátko. Když jsi máma, tak někdy přemýšlíš jaké by to bylo, kdyby se tvé dítě dalo alespoň na pár hodin natlačit zase zpátky.

8. Když jsi těhotná, tak máš radost z každé lichotky jak celá záříš. Když jsi máma tak máš radost, když zářit dokáže tvá uklizená kuchyň celých 10 minut.

9. Když jsi těhotná tak si stýskáš, že si přes břicho nevidíš ani na nohy. Když jsi máma, tak si na ně nevidíš skrz křičící dítě, které tě za ně svírá tak pevně, že ještě navíc neuděláš ani krok.

10. Když jsi těhotná tak přemýšlíš, kolik dětí bys vlastně chtěla ještě mít. Když jsi máma, tak někdy přemýšlíš, které z dětí věnuješ babičce nebo kamarádce.

Když jsi těhotná, tak se nemůžeš dočkat až budeš mámou. Když jsi máma, tak bys to i přes všechna úskalí mateřství nikdy za nic na světě nevyměnila ❤️

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *