10 nástrah rostoucích zoubků

1. Běsnící Godzilla – Vaše milé, hodné a roztomilé děťátko se během pár minut dokáže proměnit na strach nahánějící, monstrózně slintající a naštvanou Godzillu.

2. Noční tvor – spinkalo Vaše děťátko jako andílek celou noc? Tak to se v období růstu zubů změní. Neodkladné záležitosti, jako přestlání celé postýlky ve 2 hodiny ráno se prostě budou muset okamžitě vyřešit. A jelikož růst zoubků prostě bolí, všechny tyto noční činnosti se neobejdou bez křiku, pláče a záchvatů vzteku.

3. Urputný bobr – ve snaze si od nepříjemného pocitu alespoň malinko ulevit se Vaše děťátko zakousne do všech možných i nemožných věcí. Z postýlky budou létat třísky, o hlavu přijde nejeden plyšák a na pozoru by se měla mít i máma, protože její lýtko je také k nakousnutí.

4. Méďa v koutě – hračky budou v nemilosti. Oblíbený medvídek Usínáček, vyhoštěn z postýlky do kouta, bude nepřítelem číslo jedna. Ovšem jen do doby, než si dítko uvědomí, že bez něj vážně neusne. To se však během 5 minut může zase změnit a tak pořád dokola. 

5. Klokaní mládě – mámina náruč je prostě jistota. Bolest rostoucích dětských zoubků se za chvíli bude rovnat bolesti máminých paží, zad a krční páteře. 

6. Žít se dá i ze vzduchu – jídlo je nepřítel číslo dvě. Je úplně jedno, v jakém stavu a tvaru dítěti jídlo naservírujete. S největší pravděpodobností jíst prostě nebude a vztekající se ho bude házet okolo sebe.

7. Teploměr se nevypíná – když rostou zoubky, dostane zabrat nejen celá rodina, aby dítko alespoň na chvilku zabavila, ale i teploměr. Teplota totiž Vašemu dítěti kolísá a jako správná máma nebudete v klidu, dokud se neustálí.

8. Paviání zadeček – když to bolí nahoře, pravděpodobně to bude bolet i dole. Červený zadeček a průjem k prořezávání zoubků bohužel také patří.

9. Mámo neschováš se – dojít si na WC nebo do koupelny se neobejde buď bez pláče, a nebo bez dítěte. Někdy to tam však bude mít obojí.

10. Když nevíš, jsou to zuby – děťátko je podrážděné, plačtivé, nesvé, ukňourané a protivné. Je mu všechno a dohromady nic. Diagnóza nejasná – určitě rostou zoubky.

Až vám dojde síla a před očima Vám běhá obrázek Babyboxu, zhluboka se nadechněte. Nejste v tom sama. Než se nadějete, zoubek bude na světě a k Vám se vrátí Vaše milé, usmívající se a ještě roztomilejší děťátko. 

Všem maminkám, které jsou v podobné situaci a nemůžou se dočkat, až lžička v pusince zacinká, přeji pevné nervy. A všem, které to neznáte, upřímně závidím 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *